הרהורים על משפחה וילדים

על הפרת זכויות הילד והמשפחה בישראל

פאדופיל סוציאלי הולך לכלא – פרופ' לעבודה סוציאלית, סטנלי שניידר

Posted by הרהורים על משפחה וילדים ב- פברואר 19, 2010


פרופסור לעבודה סוציאלית, סטנלי שניידר, יו"ר מכון סאמיט לשעבר, מכון העובד עם משרד הרווחה ומספק משפחות אומנה לילדים שהוצאו בניגוד לרצונם מביתם ע"י משרד הסעד, הואשם כי התחזה לפסיכיאטר, פסיכולוג וגינקולוג ותקף מינית מטופלות שהופנו אליו לקבלת עזרה נפשית, ביניהן קטינה בת 17. השבוע הורשע ונגזרו עליו 4.5 שנות מאסר בפועל.

שניידר, בן 64 מירושלים, הואשם בבית המשפט המחוזי בבירה ב-12 אישומים של אונס במרמה, מעשים מגונים, התחזות כרופא מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועיסוק בפסיכולוגיה בניגוד להוראות. שניידר העניק "טיפולים" לנשים, שנזקקו לטיפול נפשי, בשל מצוקה נפשית, קשיים בזוגיות והתעללות מינית ותקף אותן מינית.

במשך למעלה משלושים שנה, אף שאינו פסיכולוג, פסיכיאטר או עובד סוציאלי מורשה בישראל, עסק שניידר בטיפול פרטני וזוגי בתחום הנפש. שניידר היה מקיים עם לקוחותיו שיחות, מפגשים אישיים ואבחונים, והעניק גם ייעוץ וסיוע למטפלים אחרים בתחום.

בחודש פברואר 2008 נעצר שניידר לאחר חקירה סמויה. בכתב אישום חמור שהוגש באמצעות עו"ד רבקה אלקובי מפרקליטות מחוז ירושלים נטען כי שניידר, עובד סוציאלי בהכשרתו, שימש כמרצה לעבודה סוציאלית בבית הספר לעבודה סוציאלית ב"ישיבה יוניברסיטי" בניו יורק ונהג להציג עצמו ולחתום על מסמכים כ"פרופסור שניידר".

שניידר מחזיק ברשימה מרשימה של תפקידים ותארים. אף שאינו עובד סוציאלי מורשה בישראל, הוא שימש כיו"ר מכון סאמיט; ראש התוכנית ללימודים מתקדמים בפסיכותרפיה אינטגרטיבית במכון מגיד שליד האוניברסיטה העברית בירושלים; ראש החוג לייעוץ ואחראי על השירות הפסיכולוגי במכללה לבנות בבית וגן בירושלים; היועץ המקצועי של מכון בינת הלב, המכשיר יועצי נישואין למגזר הדתי לאומי, ומפעיל מוקד טלפוני למתקשים בתחום הזוגיות ובתחומים אחרים.

במספר רב של מקרים, כך נטען, אף הפנו מוקדני מכון בינת הלב את הפונים לייעוץ או טיפול פסיכולוגי אצל שניידר, והציגו אותו בפניהם כפסיכולוג.

שניידר ניהל קליניקה בביתו בירושלים וקיבל לטיפולו אנשים שהופנו אליו לטיפול נפשי. הוא החזיק בקליניקה מכשירים שונים המשמשים רופאים, ובמקרים מסוימים אף נתן מרשמי תרופות, ובעיקר תרופות פסיכיאטריות, לנשים שבהן טיפל. במקרים אחרים ביצע בהן בדיקות גינקולוגיות ובדיקות אחרות תוך יצירת מצג שווא שלפיו עבר הכשרה מתאימה ברפואת נשים.

על פי אחד האישומים, שניידר טיפל בצעירה בת 17 בשנים 2007-2006, לאחר שהופנתה אליו לקבלת טיפול נפשי בעקבות משבר משפחתי. שניידר, כך על פי האישום, הציג עצמו בפניה כ"גינקולוג", בדק אותה ואמר לה כי היא סובלת מ"טראומה מגברים", וכי היא מזכירה לו את דמותה של לוליטה, שכן היא אמנם "ילדה", אבל "משדרת שהיא אשה". במסגרת הטיפול, טוענת התביעה, מישש שניידר את גופה של הנערה וביצע בה מעשים מגונים תוך רמייה.

על פי אישום נוסף, שניידר טיפל בצעירה בת 20 שהופנתה אליו לטיפול נפשי על ידי ראש החוג לחינוך מיוחד במכללה לבנות. הצעירה סיפרה לשניידר על אירוע אונס שעברה, והמטפל שאל אותה אם היא מעוניינת לדעת אם היא בתולה. הנאנסת, שסברה כי שניידר הוא גינקולוג, השיבה בחיוב, והוא בדק אותה והודיע לה כי קרום הבתולין שלה "נקרע חלקית", כך על פי כתב האישום. באישום זה מיוחסת לו עבירת אונס והתחזות לרופא ופסיכולוג.

במקרה שלישי נטען כי שניידר הציע לגבר שעבר אצלו טיפול נפשי להביא את רעייתו לטיפול פרטני, לאחר שהעלה בפניו קשיים בחיי הזוגיות ביניהם. גם במקרה זה, כך נטען, הציג עצמו שניידר כגינקולוג, "המומחה הכי גדול בארץ לגינקולוגיה", והציע לה לעבור בדיקה. למרות הסתייגות ראשונית נעתרה האשה, ושניידר ביצע בה בדיקה פולשנית. גם בשל אירוע זה נאשם שניידר באונס במרמה ובמעשים מגונים.

קורבנות נוספים שסיפוריהם נכללים בכתב האישום הם צעירה שביקשה משניידר ייעוץ פסיכיאטרי ועברה אצלו "בדיקה גינקולוגית" באמתלה ש"ייתכן והחרדות שמהם היא סובלת מקורם בטראומה מינית מודחקת"; אשה נוספת שהאמינה כי הוא פסיכיאטר והתירה לו לבצע בה "בדיקה גניקולוגית"; אשה שעברה התעללות מינית והופנתה אליו לטיפול פסיכיאטרי, שבה על פי האישום ביצע שניידר מעשים מגונים תוך התחזות כרופא. מלבדן מפרט כתב האישום שורה של מקרים נוספים שבהם כביכול ניצל שניידר את סמכותו כדי לתקוף מינית מטופלות.

6 תגובות אל “פאדופיל סוציאלי הולך לכלא – פרופ' לעבודה סוציאלית, סטנלי שניידר”

 1. NBA24353 said

  האמת שאני לא מצליח להבין ממה אתם כל-כך מתרגשים:

  1. הוא עובד סוציאלי, נכון? (אפילו ד"ר), אז מה אתם מצפים ממנו? הרי הם דפוקים מעצם בריאתם!
  2. הוא משת"פ של משרד הרווחה, לא? אז מה ציפיתם ממשת"פ של משרד הרווחה? שיהיה חסיד אומות העולם?

  חכו עד שיעלו על-פני השטח (חרא תמיד צף על המים) הסיפורים על בוז'ינקה והשלדים בארונותיו…

  • יצא בזול said

   אפשר להוסיף מס' 3.) סה"כ הוא יהודי חם. (כך על מאמרו של מאיר ניצן שתיאר רב שניצל את נשים המתגרשות בבית דין לגירושין שלו בשידול לצרכים המיניים שלו, כתב בצחוק מריר שהרב "יהודי חם".)

   בד"כ העו"סי רווחה ממציאים מעשים מגונים איפה שאין ובם עוצמים את עינייהן יום יום מלראות מקרי התעללות ומעשים מגונים איפה שיש. רק תלוי א בציבור חלש או בציבור עשיר או באלו קשרים, כוח כסף ופרוטקציה. להבדיל להיתפס ולהיענש עבור ניצול לרעה של מעמד העו"ס — זה נדיר. פרק באתיקה עו"ס.

   עוד חידוש כאן — גזר הדין גם מלמד שעו"סי מוסדות רווחה אינם רשאים ליטול סמכויות של רופאים, פסיכאטרים, שורטים, בלשים, שופטים, מחוקקים ונבחרי עם… כפי שהם עושים יום יום.

   4.5 שנות מאסר נראה כעונש קל למעשים המדווחים של סטנלי שניידר.

   • 3 או 4 שוליים נוספות: said

    1/ עסקת טיעון
    בנוסף לעונש של ארבע וחצי שנות מאסר, יש בהסדר הטיעון מאסר על תנאי לתקופה שיקבע בית המשפט וכן פיצוי כולל למתלוננות בסכום של 170 אלף שקל. לפי הכתבה בYNET ‏14/02/2010‏ http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3849029,00.html
    ובידיעה בעיתון JPOST היום, http://www.jpost.com/Israel/Article.aspx?id=91951

    2/ לאן יוביל את החרפה?
    כנראה לא שואלים את השאלות הנכונות בממסד שרותי הרווחה והפסיכיאטריה, ממסד מזויף ביסודו. מחיפוש קטן באתרים שלהם לומדים שהפתרון במחיקון. מאז שכתב האישום הוגש בספטמבר 2009, שמו של של שניידר נמחק מהאתרים של באגרוני עובדים סוציאליים. להבדיל מתחום ההשכלה הגבוהה לא ב-AC או ב-EDU. בו משאירים את העבודות והציטוטים שלו. אנו לא מחכים להתייחסות לפרשת שניידר במדור של האדון איציק פרי יו"ר האגודה לקידום העבודה הסוציאלית בישראל. בגוגל ניתן לערוך סקר לפי תחום או אתר כהנה:
    "סטנלי שניידר" site:.molsa.gov.il
    "סטנלי שניידר" site:.socialwork.org.il
    "סטנלי שניידר" site:.ac.il

    3/ http://www.summit.org.il/
    מכון סאמיט עמותה לשירותי טיפול שיקום פסיכוסוציאלי ורווחה ע"ר
    http://www.summit.org.il/english.php?actions=show&id=9&top_cat=6
    >הציטוט היחיד לפרוופ' שניידר באתר מכון סאמיט הוא באודות באנגלית.
    >"The Summit Institute, established in 1973 by Zvi Stiskin, Dave Schonbrun and Professor Stanley Schneider, émigrés from the United States, promotes care within the community for children, youth and young adults at risk in Israel."
    יש לעמותה הרווחית הזאת המונופול על תכניות אומנה בכל הדרום מירושלים לאילת.

    הינה מודעה מהחודש: >"מחפשים בית חם. מגזין / מירה ורקר- מכון סאמיט , 01/02/2010 >"מכון סאמיט המטפל בכ-750 ילדים בסיכון המצויים בכ-500 משפחות אומנה, מזמין משפחות נוספות מאזור הדרום לפתוח את ביתם ואת ליבם לילדים."
    http://www.dromi.co.il/html/page.asp?PageID=12663&CatId=95
    בבלוג זה מכירים את המציאות. בחלקה הגדול אומנה במדינת ישראל מהווה חטיפת ילדים, גזילת כבשת הרש, ופשע והתעללות מוסדית בילדים חסרי ישע.

    4/חג פורים שמח!
    מאחלים ל"פורום תקנה" רבנים לטיהור המחנה שלהם בזהירות ללא היסטריה ואינקוויזיציה; מאחלים ששון ושמחה לשר הרווחה שלנו בוצ'יני הנסיך הרצוג לבית מפאי, ולכל הקוראים שלום.

   • שושי שמיר said

    4.5 שנים? על פשעי ממון מתמשכים מקבלים 20 שנה, ר' האופנובנק!!

 2. דני said

  כדאי לדייק. סטנלי שניידר עמד בראש מכון סאמיט משנת 1993 עד ל1992. מכון סאמיט החל לעבוד עם שרות האומנה רק בשנת 2007!. כך שאין שום קשר בין פועלו של שניידר לחיבור לאומנה. בכל מקרה תפקידו בסאמיט היה ניהולי, כמו שהיה בשאר המקומות אותם ניהל והוא הצליח בעורמה רבה להסתיר צדדים רבים של חייו כך שמעשיו לא התגלו.

 3. רזי said

  טוב שלא נסחפתם

  על פי המתואר שניידר ניצל את תמימותם של המטופלות שלו וביצע בהם מעשים מגונים? כן. מעשים שהיו יכולים להתפרש כבדיקה תמימה אם היה כן מדובר ברופא מוסמך. וגם אם לא הם עדיין רחוקים מזרח ממערב מהדימוי של המפלצת המתנפלת החשכת הליל על קורבנה, קורעת את בגדיה באכזריות תוך כדי שהוא מכה בה בחוזקה, ואונס אותה באלימות יתרה. גם הכתרתו כ'פדופיל' מופרכת. נערה בת 17 וצעירה בת 20 רחוקות מלהיות ילדות. בגיל 17 ההתפתחות הגופנית הנשית מושלמת וזה ליגיטימי להמשך לבחורה בגיל 17 כמו לבחורה בת 20 או 27. (אם כי גם כאן זה תלוי בסיטואציה ובמעורבים בה- יש בנות 17 ילדותיות ויש בוגרות)

  ושלא ישמע כאילו אני תומך במעשיו של שניידר, חלילה האיש מנווול ושישב בכלא על מעשיו. אבל ההתלהמות שפושה פה במדינה ונובעת משנאה היסטרית לזולת חלה גם פה. 40 שנה! 50 שנה! אצלי הוא לא היה רואה אור יום! כל מה שאני מנסה להזכיר לכם זה את המושג פרופורציה. ו4 שנים זה לא עונש קליל כמו שהמאוכזבים מבניכם חושבים. נראה אתכם שורדים 4 חודשים בכלא בלי להשתגע.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

 
%d בלוגרים אהבו את זה: