הרהורים על משפחה וילדים

על הפרת זכויות הילד והמשפחה בישראל

מבט שני – משרד הסעד גוזר קופון על כל ילד

Posted by הרהורים על משפחה וילדים ב- פברואר 18, 2010


תחקיר מבט שני אמש שחשף את הקלות הבלתי נסבלת בה עובדי סעד, עובדים סוציאליים, ארכי חוטפים, קורעים משפחות לגזרים וגורמים נזקים קשים לילדים בתואנת "טובת הילד".

בדומה לאנשי חמאס שהשתמשו בילדים חסרי ישע כמגן אנושי במבצע עופרת יצוקה, כך גם עובדים סוציאלים משתמשים בילדים האומללים שנרצחו כזרז אנושי על מנת להגדיל את תקני כח האדם שלהם עוד ועוד, עד אינסוף. הם מחפים על כשל מערכתי כולל במשרד הסעד אשר אינו יודע להתמודד עם רציחות של ילדים ומנגד חוטף ילדים ממשפחות נורמטיביות חפות מפשע, כאילו היו חפצים דוממים לשינוע ממקום למקום.

עובדים סוציאלים מבצעים חקירות ילדים כושלות ופסולות, חקירות אשר גורמות נזק נפשי כבד לילדים הנחקרים, ומנגד חסרים את הטכניקות הנכונות על מנת לאתר ילדים שאכן עברו התעללות אמיתית. לא כל ילד עם בעיות התנהגות הוא ילד שעבר התעללות. לרבים מן הילדים שעוברים התעללות קשה אין כלל בעיות התנהגות, משום שהם מדחיקים את האירוע הטראומטי.

בתחקיר מובא סיפורה של אם אשר ילדיה נחטפו ללא צו שופט ע"י פקידת הסעד האכזרית, אתי דור דוברובינסקי, אישה בעלת אמות מוסר ירודות.

בתחקיר אף מובא סיפורה של אם חד הורית אשר בגלל דיווח שווא חסר ביסוס של גננת מוגבלת בשכלה, הוצא בנה של האם מהבית ע"י כנופיית עובדי "רווחה" ונאלץ לישון 3 שנים לבדו, במוסד מנוכר ללא אמא, בהיותו בן 4 וחצי בלבד.

גם שרונה קאפח, רכזת חטיבה צעירה בבית הספר הדתי תורני מורשת מנחם בגין בגבעת שמואל, אישה שאין לה קמצוץ של מושג בהבנת עולמם של ילדים,  רקחה תבשיל מר כלענה נגד אם חד הורית ובתה ובנתה נגד המשפחה עלילת מין דמיונית לתפארת מדינת ישראל, עלילה שכמעט הרסה משפחה שלמה.

צפו בתחקיר אמש:

7 תגובות to “מבט שני – משרד הסעד גוזר קופון על כל ילד”

 1. הנקמה של הקיבוץ על אי שיתוףוסירוב המשפחה לחתום על מסמכים דייוח לרווחה כדי להוציא את המשפחה מהדירה מרגע שההורים סירבו לעזוב את הקיבוץ משמר השרון המשפחה עוברת התעללות וסבל הפצת שקרים הילדה נחקרה שנתיים הועברה4 מוסדותנותקה מהוריה 13 חודש ללא הסדרי ראיה שנתיים מחוץ לבית,הקיבוץ דאג לפטר את האב כדי שהמשפחה  תקרוס לפני הוצאתה לא קיבלה המשפחה עזרה וגם עם חזרתה לא קיבלה עזרה אפילו את ההנחה הזכאית מעמק חפר על 4 ילדים סירבה המועצה להנחה שנה שניה הילדה הגיעה הביתה אחרי סיפורים על קיום יחסי מין חגיגות הפנימיותנורא ואיום,הפנימיות זמנם עבר
  חובה לסגור את בתי הכלא לילדים מסחטות כסףדור שני לפנימיות כלא

 2. פרופ. ראובן חיות said

  הסיפור לדעתי ממש מצמרר. לי היה קשר עם אמא שעולמה חרב עליה, והאנשים שקרעו ממנה את הילד מתייחסים אליה בצורה משפילה. השאלה שלי היא אם אי אפשר לערב עיתונאי טוב שיעשה כתבה רצינית בעתון על מה שנעשה במשרד הרווחה. חייבים להילחם בתופעה המחפירה הזאת. מוזר הדבר איך שעובדי הרווחה מתחבאים מאחורי הסיסמא "טובת הילד". תנו לציבור לדעת מה הילדים אומרים. הצעתי ליחידה מסויימת באוניברסיטת בו גוריון לעשות מחקר בנושא ולברר מה קורה לאימהות, מה קורה לילדים, ומהו גורל הילדים במקלטים או בפנימיות, אך נאמר לי שהרווחה לא תאפשר מחקר כזה. ראוי שהציבור יהיה מודע לפרשה וכדאי מה שיותר להביא בתקשורת, כשם שהובא הדבר במבט שני.

 3. שמואל ו said

  תשובת משרד הרווחה והשירותים החברתיים מחוז ת"א והמרכז ילד ונוער,לתלונה שהוגשה נגד אגף הרווחה בראש העין ונגד התנהלות קלוקלת של הפקידות סעד וכמו כן אייומים מצד האחראית שלהם איילת מנשה.
  לכבוד: שמואל וסקר.
  הנדון:פנייתך למוקד פניות הציבור בעניין הקטין…
  שלום רב,בהמשך לפנייתך,ערכתי בדיקה ולהלן התייחסותי.
  כפי שעולה מפנייתך,הקטין שהינו בנה של בת זוגך,הוצא ממשמרותה ושוהה במשפחת אומנה תחת צו שניתן על ידי כבוד בית משפט לנוער.
  מתוך בדיקתי עולה כי לאורך תקופה ארוכה יחסית התקיימו הסדרי ראיה עם הקטין באופן יחסית רציף, ולאחרונה החלו שיבושים על רקע חוסר היכולת של האם דווקא להתארגן ולהגיע ,עד כדי הפסקת ביקורים לתקופה של כארבע שבועות.
  שרותי הרווחה עשו מאמצים לסייע בעניין על מנת למנוע נתק בין הקטין לאימו,הגמישו את הביקורים לכשניתן היה ולראיה,בקשותיה של האם לשנות הסדרי ראיה נבדקו כל פעם מחדש ולרוב,אף אושרו.
  עם זאת ברור,כי טובתו של הקטין מחייבת הסדרי ראיה קבועים ומסודרים,ואי עמידה בלוחות זמנים שנקבעו,פוגעת,קודם כל,בקטין עצמו.
  מתוך בדיקתי עולה כי אכן,לאחר השיבושים שחלו בעניין והנתק שנוצר,החל הקטין להגיב בקשיים רביםלביקורים,דבר שהביא לכך,שהיה צורך להחזיר את העניין למסלולו באופן הדרגתי.
  אין חולק על כך כי קשר רציף בין האם לבנה חשובים ביותר,ועל כן,אנו מצפיםכי גם המשפחה תעשה מאמץ לא לפגוע בקשר הרציף,גם כאשר הדבר לא תמיד פשוט.
  באשר לטענתך כי "אוימת"שבמידה ותמשיך לבקש החזרת הקטין שיאל לאימו"ידאגו לקחת גם את ילדכם המשותף",אני מבינה כי לא זאת בלבד שלא נאמר לך דבר כזה,אלא שגם כשפנית בשאלה ישירה באם יימצא כיישנה בעיה במסוגלותה ההורית של…,אימו,האם יהיה בכך כדי להביא להוצאתו של בנכם משותף ממשמורתכם,הוסבר לך כי העניין לא עומד לדיון,בעיקר לאור תפקודך המשמעותי כאב.
  בשולי הדברים,אבקש לציין כי לצערי למרות שבית המשפט הורה בתאריך26.11.09 על פניית האם להערכה במרפאת "אורלנסקי"או בכל מקום אחר ואף דחה את הדיון בחודשים על מנת לקבל הערכה זאת,האם לא פנתה להערכה כפי שנתבקשה.
  לסיכום:מבדיקתי עולה כי בשונה ממה שכתוב בפנייתך,שרותי הרווחה בראש העין לא זו בלבד שלא "הערימו קשיים"כלשונך,אלא אף ניסו לסייע על מנת למנוע נזקים לקשר בין הקטין לאימו בכלל ולקטין עצמו בפרט.
  אני מציעה כי על מנת לקדם את טובתו של הקטין,יהיה שיתוף פעולה מלא בתוכניות הטיפול אשר נקבעות,כנדרש,על ידי בית משפט לנוער.
  בברכה,
  אמה רחמים
  פק"ס מחוזית לחוק הנוער
  העתק:גברת חנה סלוצקי-פק"ס ראשית לחוק הנוער
  גברת מיכל רבין-מרכזת שרות ילד ונוער
  גברת רינה חסילביץ,מפקחת קהילה.
  מוקד פניות הציבור

 4. בס'ד
  חג פורים חגם של ילדי חופש,לאחר הכתבה שראינו,ולאור הפיכתינו, 'הורים שכולים' ע'י פקידונת סעד=אישה. אם ???
  מי בדק את אישיותן בטרם ניתנו להם סמכויות ?
  לעיסוק בנפשות ילדינו,חובה יותר מתואר "עו'ס" !!!
  בישובי,פקידונת סעד מתחילה ומהוססת נהנית להטיל טרור ופחד על חד-הוריות ואלמנות.
  חלק מהתושבים חשים יאוש והגיעו מים עד נפש.

  כב' שר הרווחה=השר לרווחתן של פקידות הסעד. השב !!!
  כל דרך להשגת תעסוקה למשרדך כשרה ???
  *) בית דין שדה לעובדותיך הסורחות,צו השעה ומיד !
  אילו אויבינו נהגו כך,מדינת ישראל הייתה זועקת "חמס" "רצח-עם"
  ואני מתבייש בארצי

 5. mordehaiskids youtiub said

  הוכחות ברורות שבמוסדות הרווחה מכים את הילדים נימצאים ביוטיוב בכתובת mordehaiskids

 6. פרופ. ראובן חיות said

  אנשי הרווחה מסתתרים מאחורי פסיקות של שופטי נוער.
  מעניין לדעת איזה שופטי נוער מוציאים ילדים למסגרות שבהם הם מקבלים מכות (ראה כתבה בראשית העמוד) , שבהם יש הטרדות מיניות ושבהם מתייחסים אל אימותיהם של הילדים כאל סחבות.
  שוב אני חוזר. מדוע לא יאפשרו לאחת מן האוניברסיטאות לבקש חערוך מחקר אובייקטיבי על יסודות מדעיים מה קורה בכל הסיפור של הרחקת ילדים מהוריהם.
  הרגשתי היא שבאחוז גבוה מאוד מהמקרים, עזרה וטיפול אמפטי של עובדי רווחה במשפחות עצמן היה יכול למנוע את הניתוק האכזרי.
  צר לי אך לדעתי עובדי משרד הרווחה זורים חול בעיניים שלנו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

 
%d בלוגרים אהבו את זה: