הרהורים על משפחה וילדים

על הפרת זכויות הילד והמשפחה בישראל

השעיות לא חוקיות של ילדים מבתי הספר

Posted by הרהורים על משפחה וילדים ב- פברואר 8, 2010


הורים, אם בית הספר השעה את ילדיכם בגין סיבות כאלה ואחרות כדאי שתדעו מה אומר החוק על כך.

מקרה שאירע בגבעת שמואל

שרונה קאפח – סגנית מנהל בבית ספר מורשת מנחם

שרונה קאפח, סגנית מנהל ורכזת חטיבה צעירה מבית הספר הדתי תורני מורשת מנחם בגין בגבעת שמואל איימה על אמא בפניה לפקידת סעד לחוק הנוער אם זו לא תמסור לה דוח פסיכולוגי על בתה (ראו דוח בתחתית המאמר נופלים בין הכיתות). את הדוח הפסיכולוגי האבחוני, שרונה קאפח היתה צריכה לטענתה לצורך "מתן סיוע" לילדה. קאפח ציינה בהקלטה כי כאשר תקבל את הדוח תדאג לסייעת עבור הילדה. את הדוח היא קיבלה אך סייעת סירבה לתת. בדיעבד, מתברר שהדוח היה מיועד לצורך מעקב ופיקוח על הילדה ומשפחתה ולא לצורך סיוע לילדה במסגרת בית הספר, שהרי בית הספר הוא זה שמתקשה עם הילדה לא ההורים.

בעקבות הדוח הפסיכולוגי שעלה לאם בנזק כספי של 2500 ש"ח, נתן בית הספר את "הסיוע" הנדרש לילדה. ה"סיוע" התבטא בהטרדות חוזרות ונישנות במקום עבודתה של האם לקחת את הילדה באמצע יום עבודה ולבסוף הוגדל ה"סיוע", וזאת בדמות שתי הרחקות לא חוקיות מבית הספר.

במקום לסייע לילדה במסגרת בית הספר, שהרי הוא זה שמתקשה ולא האמא, איים שוב בית הספר כי אם האמא לא תיתן "טיפולים" מחוץ לבית הספר ועל חשבונה לילדה, הוא לא יוכל לקבלה בשנה הבאה. נבהיר כי טיפולי תרפיה מחוץ לבית הספר לא הוכחו מעולם, לא מציאותית ולא מדעית כבעלי השפעה על התנהגותו של הילד בבית הספר. סייעת אישית, טיפולי תרפיה במסגרת בית הספר ועל חשבון משרד החינוך (מתוקף חוק חינוך חובה), ובעיקר, והכי חשוב, גישה חיובית ולא מנכרת של צוות בית הספר כלפי הילד הוכחו כאפקטיביים ביותר.

סייעת אישית לילד הינו הליך המקובל בבתי ספר אחרים בארץ, שם ילדים שבית הספר מתקשה להתמודד איתם מקבלים סייעת אף ללא דוח פסיכולוגי. נציין כי בית ספר זה נותן סייעת לילד אחר, כל זאת על חשבון משרד החינוך והעיריה, כך נאמר לאמא ע"י אותו הורה, ואת האם ובתה החליטו לסמן בתכנית מאניפולטיבית, רוויית שקרים להרחקה לצמיתות מבית הספר.

הילדה לומדת כיום בבית בחינוך ביתי, והאם שהינה חד הורית איבדה שנת עבודה וחיה על חסכונות אוזלים והולכים, ללא כל מקורות מימון. נזק כספי אדיר למשפחה שנגרם ע"י שרונה קאפח, אגף החינוך הכושל בגבעת שמואל וכן ע"י משרד הסעד בעל התפקוד המאד לקוי.
נציין כי נגד משרד הסעד בגבעת שמואל הוגשה לאחרונה תביעת נזיקין על סך 95 מליון ש"ח ע"י תושב אחר בישוב בגין גרימת נזק לילדיו.

להלן שני מכתבי השעיה לא חוקיים אשר נשלחו ע"י סגנית המנהל שרונה קאפח לאימה של הילדה לאחר שלא מוצו כל האפשרויות הפדגוגיות, ביניהן מתן סייעת אישית לילדה כמקובל בבתי ספר אחרים בארץ.

מכתב השעיה ראשון

מכתב זה נשלח ללא ביצוע שימוע. הורים, כאשר בית ספר רוצה להרחיק את ילדיכם מבית הספר, הוא חייב לבצע שימוע להורים טרם ההרחקה, וזאת על מנת שיאמרו את דברם. בית ספר מורשת מנחם עבר על חוק זה ולא ביצע שימוע.

מכתב השעיה שני

בוצע אף הוא ללא שימוע, והפעם אף ללא חתימה של המנהלים, מכתב השעיה מזלזל שנכתב כלאחר יד ונשלח לאם לאחר שבית הספר קיבל גיבוי מלא מגורמי החינוך והסעד בגבעת שמואל.
מכתב שאינו חתום, אינו חוקי !!

7 תגובות to “השעיות לא חוקיות של ילדים מבתי הספר”

 1. בס'ד
  רבות התרענו בפני כב' שר האי-רווחה המסרב שיטתית להתייחס לתלונותינו המוצדקות.
  חובה עליו להתקין בית דין חיצוני,ולדון את עובדיו שסרחו(ויש רבים מאוד!)
  ראו תמונת העו'ס !
  רק ממבט עיניה ניתן לראות כוחנות יתר,ועריצות ללא גבול.
  דומני שנתקלתי בה בבית דין רבני כל-שהוא.
  אני מיצר !!!

  על מה ולמען מי נלחמתי את מלחמות ישראל ???
  אוי,ועוד אוי לילדי ישראל.

  • הרהורים על משפחה וילדים said

   שרונה קאפח אינה עובדת סוציאלית כי אם מורה שעובדת יד ביד, ובאופן צמוד עם משרד הסעד, כנראה שבבית ספר זה יש הרבה מקרי סעד…
   קאפח אכן אישה כוחנית אך אישה מאד חלשה, כוחניות מגיעה ממקום של חולשה ולא ממקום של חוזק.

   רונית

   • בס'ד
    תודה רונית שהארת את עיני,
    אם אכן התמונה של מורה,הנתונה יד ביד עם רשע ועוול-הרווחה,התכונות הרעות עוברות ונידבקות גם בנשמתה,כאמור "אוי לרשע ואוי לשכנו"…

    שמתם לב שכל פקידות הסעד קורצו מאותו חומר ?

    ניראה שכולן ינקו מאותו שד,עם מנות-רשע משחר ילדותן החסרה/המחוקה.
    ללא אב,ועם אמא לא עלינו,זו… כפי שמורגלות להטיח.
    אכן צדק האומר "רק אהבה מביאה אהבה"

 2. שקד said

  השכינה בורחת מאנשים שכאלה

 3. מיקה said

  פקידת סעד ועובדת סוציאלית קבעו שהילד שלי צריך טיפול דיאדי למרות שלא מכירים את הילגד לא ראו אותו אף פעם ויש חוות דעת מבית ספר טובה הפנו את זה לשופטת והשופטת חתמה שאני אקח את הילד לטיפול אין לי מושג על סמך מה ניקבע השבר הזה ואני לא חושבת שהילד שלי צריך טיפול הוא בהחלט נורמטיבי האם אני חיבת לקחת אותו לטיפול למרות שלא לדעתי לא צריך ולדעתן שאין הסמכתה שהוא צריך פשוט סתם ככה החליטו הלי שום הכרות או הבחנה אני יודעת בוודאות שהוא לא צריך את הטיפול הזה ואני לא רוצה השאלה שלי אם אני לא יקח אותו לטיפול הזה האם יקחו לי את הילד?

 4. mordehaiskids youtiub said

  חומר גיזעני מרשיע את שירותי הרווחה כולל היתעללות פיזית של צוות ה רווחה כלפי ילדים בני 9 ו10 כנסו ל יוטיוב לכתובת mordehaiskids ותראו את הפנים האמתיות של שירותי הרווחה למען ילדיי עם ישראל שבשביל בטחונם הקמנו כאן מדינה התוצאות הפוכות וזה מפאת זדון ליבם של המנהיגם שממשיכים את דרכם של אבותם המיסדים של ציר הרשע שלא שונה מידרכו של עמלק שניצתוינו לא לשכוח לימחותו

  • אלמונית said

   השאלה איך אפשרי להתמודד אם שירותי הרווחה. הרי יש להם חסינות בבית משפט,כל שופט חותם על החלטות שירותי הרווחה, אז מה עושים לאן פונים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

 
%d בלוגרים אהבו את זה: