הרהורים על משפחה וילדים

על הפרת זכויות הילד והמשפחה בישראל

דע את האויב

Posted by הרהורים על משפחה וילדים ב- אוקטובר 27, 2009


עובדי רווחה הם אויבי הילדים והמשפחות. עובדה זו מאששת העובדת הסוציאלית ופקידת סעד ראשית לחוק הנוער, חנה סלוצקי, אשר מודה כי מסוכן ליצור מגע עם שירותי הרווחה וכי עובדות רווחה הינן נשים לא אמינות שתפקידן, בין השאר, הוא להפר את האמון עם ציבור המטופלים שלהן, כמוצג בסרטון.

במאמר זה נתאר כללים להתנהגות מול עובדי רווחה כאשר הינכם באים איתם במגע, בעל כורחכם, ובמיוחד יש להיזהר מפקידות סעד, שהינן עובדות סוציאליות בהכשרתן.

אין להכניס עובדי רווחה אליכם הביתה

לעולם אל תכניסו עובדים רווחה לביתכם מיוזמתכם או מהסכמתכם אלא בצו בית משפט בלבד. עובד הרווחה המצוי עושה עבודתו מסיבה אחת בלבד: כסף. הוא צריך להתפרנס, ולכן יבצע את כל מה שהממונים יורו לו לבצע. כאשר מדובר בפקידת סעד, היא תבצע את הוראות המפקחת שלה, שהיא פקידת הסעד המחוזית.

מאחר וקיימות מכסות ויעדים שנתיים לפתיחת תיקים בלשכת הרווחה וכן להוצאת ילדים מהבית, עובדת הרווחה המקומית צריכה לעמוד בהם, שאם לא כן, היא תפוטר. כדי לעמוד במכסות הן מתפרסות על פני מוסדות החינוך ודורשות מן המורים והגננות לאתר להן ילדים עם בעיות למידה או התנהגות ממשפחות שנראות להן כמשפחות חלשות, עניות, חד הוריות וכדומה. משאותרו הילדים הללו, הן מתחילות בתהליך של מציאת פגמים באותן משפחות ותפירת תיק נגד המשפחות במסווה של תסקירים ודוחות שקריים על מנת שאת התסקירים הללו יוכלו להגיש לבית המשפט כדי להוציא צו נזקקות והוצאת הילד מן הבית.

את התסקיר שהן מגישות לבית המשפט הן צריכות למלא בחומר כתוב, ולכן הן מצידן חייבות לבצע אצלכם ביקורי בית, על מנת לכתוב בתסקיר כי הבית מוזנח, לא מסודר, לא מאורגן, באמצע שיפוצים שמסכנים את הילדים, כלים בכיור, כביסה על הספה, מקרר ללא מעדנים ועוד ועוד. לכן, אין להכניסן אליכם הביתה בשום מצב !!

לעולם אין לבטוח בעובדי רווחה

אפילו אם הן נראות נחמדות ולא מזיקות, זיכרו כי הנחמדות המזויפת שלהן היא מקור הפרנסה שלהן, הן זאבים במסווה של כבשים. הן תגענה לפתח ביתכם ותאמרנה לכם בחביבות כי "הן רוצות לעזור לכם", והצעד הבא הוא הוצאת ילדיכם מן הבית בצו בית משפט. זכרו שוב !! גם אם הן גרמו לכם לחבב אותן באמצעות התנהגותן נעימת ההליכות כלפיכם, זיכרו כי מדובר בתעתוע והן נחמדות אליכם כדי לשלוט בכם באמצעות "טיפולים" או לקחת לכם את הילדים.

לא תאמינו אילו טיעונים מגוחכים הן ממציאות לבית המשפט. הן מציגות זוטות כעובדות בעלות משמעות ומשכנעות שופטי נוער שרובם הם חותמת גומי שלהן, לאשר כל בקשה שלהן.

כך למשל, העובדת הסוציאלית אורלי רובין בן אסולין ממרכז החירום ויצו הדסים התלוננה כי אמא פרסמה את תמונות ילדיה הקטנים "ללא חולצה" באינטרנט, ומאידך אין לה שום בעיה שתינוקות עם חיתולי האגיס ללא חולצה יסתובבו בפרסומות.

לעולם אל תבטחו בעובדי רווחה !!

אין להסכים לטיפולים מטעם משרד הרווחה

חלק ניכר מתקציב משרד הרווחה מוזרם למשכורותיהם של "מטפלים" למיניהם, רובם שרלטנים וה"טיפול" שלהם גובל בהונאה משום שהינו חסר כל ביסוס מדעי. במקרים רבים, עובד הרווחה יציע לכם מעין "עסקת פשרה": הוא לא יקח לכם את הילדים ובתמורה, אתם וילדיכם תעברו טיפולים מטעם משרד הרווחה.  סרבו לכל "טיפול" כזה, משום שטיפולים אלו נועדו לאסוף נגדכם ראיות לכאורה.

מדובר בטיפולים אצל "מומחים" שעובדים עם משרד הרווחה. "מומחים" אלו מפרים את חוק החיסיון בין מטפל למטופל, עוברים על חובת הסודיות, ומדווחים לעובדי הרווחה על כל פרט ופרט שמסרתם להם. צנעת הפרט שלכם מופרת, והמעקב של עובדי הרווחה עליכם מאפשרת להם לשלוט בכם, לאסוף נגדכם ראיות לכאורה ולתפור לכם תיק בגין תפקוד הורי לקוי כביכול.

ה"טיפולים" הללו אף יפגעו במהלך החיים התקין שלכם ושל משפחתכם, משום שהם יגזלו מחייכם זמן יקר וכמובן גם כסף. אתם תיאלצו לבזבז זמן על פגישות עם ה"מומחים המקצועיים", להיעדר ממקום העבודה בשל כך, לארגן שמרטפות עבור הילדים בזמן שאתם ב"טיפול", ובכלל לשנות את כל אורח חייכם ולארגן אותם מחדש כך שייסובו סביב אותם "טיפולים".

הילחמו בהם באמצעות בית המשפט

בתי המשפט לעניני משפחה ונוער ידועים כחותמת גומי של עובדי רווחה, ומאשרים כמעט כל בקשה שלהם להוצאת ילדים מהבית באופן עיוור, ללא בדיקה וללא דיני ראיות.

על אף האמור לעיל, אם תסכימו לדרישותיהם של עובדי הרווחה ללא צו שופט, תעשו להם את החיים קלים יותר. אין לחתום על שום מסמך שלהם. רק בית המשפט יכפה עליכם לבצע "טיפולים". התנגדו לכל דרישה שלהם ל"טיפול". אלצו אותם להתנהל רק באמצעות בית המשפט, גם אם התוצאה ידועה מראש והשופט יתעלם מן הטיעונים שלכם ויאשר את הבקשה שלהם. בהליך משפטי תמיד קיים סיכוי (אמנם מזערי) שתנצחו אותם, בעוד שהסכמה לדרישותיהם ללא בית משפט היא מתכון בטוח לכשלון שלכם.

דברו כמה שפחות עם עובדי רווחה

כאשר לראשונה אתם נתקלים בעובדי רווחה, אתם תרצו להתפטר מהם כמה שיותר מהם, ואז באופן טבעי תסבירו להם מדוע אין צורך שהם ירדפו אתכם. היזהרו במה שאתם אומרים משום שכל מה שתאמרו ישמש נגדכם ובמרבית המקרים הם אף יעוותו את דבריכם.

אם כילדים, אתם עצמכם הועברתם לחסות המדינה, לעולם אל תציינו זאת בפני עובדים סוציאלים, משום שהם ינסו לאתר את התיק שלכם במשרד הרווחה כדי לדלות משם פרטים שליליים עליכם בילדותכם.

אם אתם עצמכם עברתם התעללות בילדותכם, לעולם אל תאמרו זאת לעובדים סוציאלים, משום שהם יסיקו מייד שגם אתם מתעללים. לכן, אין לאמר משפטים בסגנון של: "אני לא מתעלל, אני יודע מה זאת התעללות, משום שאני עברתי התעללות…"

עובדים סוציאלים נוטים לחשוב שכל ילד שעבר התעללות בילדות הופך אוטומטית להיות מתעלל בעצמו.

התנגדו לכך שעובד סוציאלי ידבר עם ילדיכם ללא נוכחותכם

עןבדים סוציאלים ירצו לשוחח עם ילדיכם לבד, ללא נוכחותכם, התנגדו לכך. הסכימו לשיחה רק בנוכחותכם ובנוכחות העורך דין שלכם. הקליטו את השיחה במלואה.

אבל מה קורה אם בית הספר מזמן עובד סוציאלי וזה משוחח עם הילד שלכם בבית הספר מאחורי גבכם? במקרה זה שילחו מכתב רשמי לבית הספר, בחתימת עורך דין, האוסר על בית הספר לאפשר שיחה של הילד עם עובד רווחה ללא נוכחות ההורה. נדגיש כאן, כי מוסדות החינוך מהווים הגורם העיקרי שיוזם פניות למשרד הרווחה, וזאת משום רצונם להתפטר ולהקיא מקרבם ילדים שאינם תואמים את דרישותיהם, וזאת ע"י המצאה של בעיות מלאכותיות הן בילד והן במשפחתו על מנת שמשרד הרווחה יוציא את הילד מהבית וכך באופן אוטומטי הוא ייפלט מבית הספר.

שימו לב כי עובדים סוציאלים מסתובבים באופן תדיר בבתי ספר על מנת לאתר ילדים עם "בעיות" לכאורה.

הסבירו לילדיכם על ההשלכות הכרוכות בהוצאה מן הבית

ודאו כי ילדיכם ידעו להתנגד לשיחה עם עובדת סוציאלית ללא נוכחות הורה, עו"ד ועם הקלטה. ידעו את ילדיכם לגבי ההשלכות השלילית של שיחה עם עובדת סוציאלית, ובמיוחד על התוצאה ההרסנית של שיחה בה הילד מדבר כנגד הוריו, שמשמעותה ניתוק טוטאלי מן ההורים, המשפחה המורחבת, החברים, חיות המחמד, השכונה, ופגיעה בהם ע"י זרים, כולל מתן סמים פסיכיאטרים בכפיה מטעם רשויות הרווחה.

אם ילדיכם בוגרים מספיק תאמרו להם כי אם הם יילקחו ע"י המדינה ויתלוננו יותר מדי על היחס של המדינה אליהם אז הם יאושפזו בכפיה במוסדות פסיכיאטרים סגורים.

מחקר אמריקני קובע כי לילדים הגדלים במוסדות הרווחה יש סיכוי להתעללות מצד האחראים עליהם פי 8 עד 10 מאשר במשפחתם הטבעית.

מכשיר הקלטה צריך להיות זמין תמיד

מרבית האזרחים אינם מייחסים מרצינות רבה מדי להתערבותם של שירותי הרווחה, וזאת מתוך מחשבה מוטעית כי התערבות המדינה היא זמנית והכל יבוא על מקומו בשלום תוך זמן קצר. הנחה מוטעית זו מונעת מהם להצטייד במכשירי תיעוד והקלטה ומאוחר יותר הם יצטערו על שלא תיעדו את כל המהלכים והשיחות עם העובדים הסוציאלים. יש להיות ערוכים לביקורים מפתיעים של עובדי רווחה ולהצטייד מראש במכשיר הקלטה עם מיקרופון רגיש שיוכל להקליט את דבריהם גם מרחוק.

אין למסור לעובדי רווחה מידע על טיפולים  פרטיים שלכם

אם ילדיכם עוברים טיפולים באופן פרטי, אין למסור לעובדי רווחה את זהותם של המטפלים וכל דוח אחר של המטפלים. בקשו מן המטפלים דוח בכתב על מצבו של הילד וחוות דעת עליכם כדי שאחר כך תוכלו לנפנף לעובדים הסוציאלים בדוח  החיובי (אך לא להראות אותו להם).

קישורים נוספים:

6 תגובות אל “דע את האויב”

 1. טלי said

  אני פשוט ה-מו-מ-ה! לפני שמתנפלים גם עליי רק בגלל היותי עו"ס ולא פקידת סעד אני מוכרחה לומר שלא לימדו אותי בחוג לעבודה סוציאלית איך " לחטוף" ילדים או לפרק משפחות וגם לא במקום עבודתי שזה במקרה מחלקת רווחה. אנו עובדים בעבודה סיזיפית מאוד, כפויית טובה לרוב על אף רצוננו הכן והאמיתי ( כן כן, תתפלאו לשמוע)לסייע למשפחות ולילדים הנמצאים במצוקות שונות כולל התעללות והזנחה רגשית עד כדי נסיונות התאבדות והדרדרות נפשית מחובתנו המקצועית והמוסרית להגן על ילדים אלו גם אם זה למורת רוחם של ההורים שכן ידוע לנו כ איש אינו רוצה להודות או להיווכח כי נכשל בתפקידו כהורה, אך מה לעשות זה קורה לצערי הרב ורק כשאין ברירה ואין מנוס מפעילים את החוק ופונים לביהמ"ש וגם למשטרה כשיש דיווח על פגיעה בקטין, אין לנו שיקול דעת ומחובתינו לדווח. חובה זו חלה גם על האזרח מן השורה!!!!!!! אבוי לנו אם נעלים עין ממצוקות חסרי הישע ונרחם על הורים שאין להם את היכולת להעניק לילדיהם את הטיפול ההולם, פיזי או נפשי! רבותי, בדיני נפשות עסקינןאנחנו לא שוכחים זאת ונמשיך למלא את תפקידינו נאמנה על אף הקושי והסתירה המתקיימת בעת פנייה לבית משפט. אגב, בתור מורה לשעבר אני מוכרחה לומר שזה קשקוש אחד גדול- אין שום רצון "להתפטר" מילדים…ואני אישית מגיעה לביה"ס כשיש פנייה או צורך לבחון את מצבו של הילד, במטרה אחת: ל-ס-יי-ע לו, בהסכמת ההורים ויידועם מראש. פשוט השמצה אחת גדולה. אני קוראת לכל העובדים הסוציאליים להגיב. דווקא בגלל הוצאת הדברים מהקשרם והניסיון להפיכתינו למפלצות. לא יודעת מה איתכם אבל האני המאמין שלי הוא אחד ויחד: שליחות במטרה להיטיב ככל הניתן ועל אף הקשיים הרבים!!!
  כל טוב לכולכם

  • ABY said

   לגב' טלי, מקצוע העו"ס בו את עוסקת, להזכירך מתוך בחירה חופשית, ובמהותו נועד לשרת את רווחת האנשים, ולא להיפך! נכון מאוד שיש מקרים מיוחדים שדורשים טיפול חרום, אבל לא כולם כאלה. והואיל ובהתאם לעובדות בשטח, אילמלא משרד הרווחה היה עושה את העבודה שלו נאמנה, בעקביות ובנחישות, ויפה שעה אחת קודם, אולי כל אותם ילדים שעוברים התעללות פיזית ונפשית בקרב סביבתם הקרובה או הרחוקה היו מספרים בזמן לעו"ס, אם רק היתה מוכנה להקשיב ולא למהר להטיל בהם דופי, וכפתרון קל היתה מנתקת אותן מגרעין התא המשפחתי הישר לפנימיות או למוסדות לחולי נפש באמתלות שווא. נכון שקיים קונפליקט גלוי וברור בהגדרת תפקיד העו"ס; מצד אחד, את משמשת כנציגת ובא כח של מנגנוני החוק והאכיפה. ומהצד האחר, ובאותה השעה את 'מתיימרת' גם לטפל באותם נזקקים. לצערי, מציאות חברתית זו מובנית במסגרת קבוצות הכוח בחברה ומשועתקת לכלל הציבור, הקהלים והמוסדות החברתיים, ויוצרת למראית עין קונצנזוס, בזמן שמקיימת אי שוויון בכוח ובתגמולים המובנה לתוך כל המבנים החברתיים. מציאות הרחוקה מלהיות הומנית ומהוגנת, משום שהיא מקפחת בעיקר את השכבות החלשות בחברה ואף מחלישה אותן עד חורמה. גב' עו"ס, הלפחות שאלת את עצמך מדוע את נמצאת בתפקיד שיש בו ניגוד אינטרסים? וכיצד בכלל את מצליחה לתפקד בין שני קטבים אלו? אשת אקדמיה יקרה, עם הידע מגיעה גם האחריות! לפי דברייך, ניכר שהשקעת שנים לא מעטות בלימודים. ומה לדעתך מטרת לימוד התפקיד אותו את נושאת על דגלך בגאווה. האם באמת מדובר ברווחה של אנשים או בטובת הילדים? את בטוחה?! או שמא מדובר ברווחתך או בטובתך האישית! כאשת מקצוע וחינוך, את נמצאת במקום המחייב אותך מעל הכל למנהיגות ומודלינג! את נמצאת במקום בו יש צורך הכרחי באינטגריטי אישי ומקצועי! את נמצאת בשליחות ציבורית ממדרגה עליונה בשיקום של אותם ילדים, אמהות חד הוריות, ניצולי שואה, פגועי אונס, זקנים עריריים, מעוטי יכולת ועוד רבים אחרים שהחברה הטביעה בהם את כעסה-חותמה. ולא רק הלכה, אלא גם מעשה, ומעבר לתיאוריות המנופחות, התפקיד שלך דורש לשאת ולתת פתרונות מתקדמים ויצירתיים מעבר לסטיגמות וההבניות שהתרבות מספקת לחברה. הידעת, חשכת ימי הביניים הסתיימה זה מכבר! מומחיותך המקצועית נמדדת כל הזמן לפי הישיגייך? לא מדובר רק בהצלחות אישיות, או עד כמה צברת סטטוס מטריאלי ומוניטין מקצועי, אלא בתרומה מוחשית לחברה; מדד הבוחן מה את עושה כדי לשפר את פני החברה, ומהו השינוי האפקטיבי שחוללת וחל באותם בני אדם שהיו תחת חסותך. עלייך לא לאטום אוזניים או לסגור דלתות כאשר אם חד הורית זועקת לעזרה מוחשית, או כאשר ילד או ילדה החפצים בשגרת יום ובחיים נורמטיביים, ככל ילד אחר, אך בשל מצב סוציו אקונומי ירוד או אחר נכלאים בעל כורחם במוסדות "לחולי נפש" או בפנימיות ובמוסדות סגורים. למה- כי כך החברה החליטה! או כדברייך בגלל שהעבודה סיזיפית וכפויית טובה? דיבורים מעין אלו אינם הולמים איש מקצוע שבוחר מתוך בחירה מודעת בתפקיד בעל אחריות מירבית, הם מסתכמים לא פחות מאשר בבורות אישית ומקצועית. לתשומת לבך!

 2. יש גם הרבה דיוחי שווא ותסבירי למה אין חקירות על התעללויות בפנימיות למה לא עוזרים להורים בחוגים הדרכה מדוע הכל נעשה בדלתיים סגורות אפילו משפחה לא מרשים להכניס לבית המשפט נפגעי רווחה לא יכולים לתבוע כי הם מאוימים קודם תשלחי את ילדיך לפנימיה ואחרי זה נדבר תקראי את הספר ילדים רחוקים שליעקב איליה ידוע לי על עשרות סיפורים של חטיפת ילדים להורים לאימוץ ולפנימיות היד קלה על ההדק ואם למנגנון כזה אין פיקוח הכל מושחט

 3. neliron said

 4. linda said

  גב' טלי, במקום להיות המומה כדי לך לבדוק טוב מאוד מה שאתם עושים למשפחות בריאות, איך אתם יכולים בקלות רבה לשבור משפחה שלמה ולגזול ממנם את כספם בלשלוח אותם למפגשים על חשבון עבודתם ועל חשבון הזמן איכות במשפחה שבמקום לשקם אתם מפרקים, איך אתם עוזרים לאנשים ששברתם בגלל עדות מופקרת ולרוב שיקרית מצד גננת או עובדות סוציאלית שמחפשות עוד כוח עזר לגן שלם… אל תשכחי דבר אחד- אם יש לך היום עבודה זה רק בזכותנו העם שעובד קשה ומשלם מיסים – זה פשוט גלגל אם לא נעבוד לא נשלם יותר מיסים ואותך גם יפתרו. כדי לקחת את הדברים בפרופורציות – וזה כן נכון שעובדות סוציאליות מבלות חופשי בבתי ספר לחפש אנשים מסכנים למרר להם עוד יותר את החיים.
  גם אני למדתי סוציולוגיה וגם אני יודעת שהרבה טעויות דווקא עושות העו"ס . ועם כל הכבוד למשרד המושחת שלך – אנחנו לא נולדנו הורים וגם את לא נולדת אמא – וגם אצלך יכול לקראות מצב שאין במקרר שלך מעדן לילד… ונכון לעכשיו הרבה נפגעים הם ילדי שוטרים…. תעשו בדק בית……. אני רק ממתינה ליום שכל המושחתים יקפצו אחד אחד סוף סוף….

 5. כל הכבוד לכל האנשים שמעיזים ללא כל פחד לגלות לציבור את הפנים האמיתיות של עובדי הרשות שבמקום לעזור לאנשים שנקלעו למצוקה עוסקת בהחרבת משפחות ו דנה ילדים והורים לחיי אומללות על לא עוול בכפם.

  חבל שרק לא מזמן גיליתי שקיימים עדיין אנשים אשר מנסים להתאחד כדי להלחם למצוא את צדק ולתקן את העוול אשר נעשה להם.

  אני מקווה מאוד ומתפללת שגם אני אמצא כאן את הצדק שלי. מאחלת יישר כח לכל שותפיי במלחמת הקודש על הזכות להיות הורים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

 
%d בלוגרים אהבו את זה: