הרהורים על משפחה וילדים

על הפרת זכויות הילד והמשפחה בישראל

השכר החדשי הממוצע של עובד רווחה במשרה מלאה ברשויות המקומיות לשנת 2008 – 9,592 ש"ח

Posted by הרהורים על משפחה וילדים ב- יוני 23, 2009


השכר החודשי הממוצע של עובד רווחה במשרה מלאה (יחידת עבודה) ברשויות המקומיות לשנת 2008 עמד על 9,592 ₪ ברוטו (עמודה 86 בטבלאות הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה). שכר זה הינו מעל השכר הממוצע במשק לשנת 2008 אשר עמד על 7,909 ש"ח.

בפועל עמד השכר החודשי הממוצע של עובדי הרווחה בשנת 2008 על 7,356 ₪ ברוטו, משום שהם עובדים במשרה חלקית, כ-75% משרה, כמוראה בטבלאות מטה.

שכר זה אף גבוה בהשוואה לשכרם של עובדי הרווחה לשנת 2007 שעמד על  9,348 ₪ למשרה מלאה, ובעוד ששכר זה עלה משנת 2007 לשנת 2008,  הרי שהשכר הממוצע במשק ירד ב-0.5% משנת 2007 לשנת 2008.

שכרם של העובדים הסוציאלים אף גבוה משכרם של העובדים במוסדות החינוך (מורים, עוזרי הוראה). בנוסף נהנים עובדי הרווחה מביטחון תעסוקתי בהיותם חברי איגוד העובדים הסוציאליים השייך להסתדרות.

מסמך הסוקר את התפתחות מקצוע העבודה הסוציאלית בשנים 1990 עד 2002 מראה כי בשנת 2002 הועסקו בישראל 12.1 אלף עובדים סוציאליים כעובדי רווחה וקהילה. בשנים 1990 – 2002 גדל מספר המועסקים במשלח יד זה ב-5.2 אלף עובדים. גידול זה של 75% במספר העובדים הסוציאליים בסוף התקופה הנסקרת בהשוואה גבוה יחסית לגידול בכלל המועסקים במשק בשנים הנדונות.

אי לכך, לא רק שמכסות העובדים הסוציאלים גדלות משנה לשנה ויוצרות מתאם ישר עם רמת המצוקה בישראל, קרי, ככל שיש יותר עובדים סוציאלים, יש יותר מצוקה, גם שכרם עולה משנה לשנה, בניגוד למגמת הירידה במשק.

האם לא עדיף שתקציב המדינה יופנה לטיפוח מקצועות יצרניים שיתרמו להעלאת התל"ג והורדת האבטלה ומצוקת האזרחים, במקום לבזבז אותו על מקצועות לא יצרניים ולא מוגדרים כמו עבודה סוציאלית? הרי בסופו של דבר אנשים עניים צריכים כסף ולא עובדת סוציאלית.

ממוצע ליחידת עבודה

Salary1

ממוצע למשרת שכיר

Salary2

תעריפון עובדים סוציאלים לשעת טיפול

בלוח הבא תוכלו לדעת מדוע עובדים סוציאלים כל כך מתעקשים לכפות “טיפול” על אזרחים שהגיעו בטעות למשרד הרווחה.הסיבה: כסף טוב. מיותר לציין כי לכל ה”טיפולים” הללו אין כל ביסוס מדעי ומדובר בתעשיה רבת היקף של הונאה ורמייה. שימו לב בעיקר לסעיפים עם הנקודות האדומות. סעיפים שמפרנסים אלפי עובדים סוציאלים ללא צורך.

Salary3

2 תגובות to “השכר החדשי הממוצע של עובד רווחה במשרה מלאה ברשויות המקומיות לשנת 2008 – 9,592 ש"ח”

  1. יעל said

    לא להאמין, אני עובדת סוציאלית, אין לכם חתיכת מושג כמה הם מרווחים. איך יכול להיות שאני מרוויחה נטו (אחרי השלמה למינימום ואחרי נסיעות- 3120 לכל חודש?
    למה אתם משקרים לאנשים, תסתכלו בטבלת שכר של העו"ס, מי משלם לי על הרצאות? אני לא מרווחיה 30 לשעה, על מה אתם מדברים בכלל, ולא דופקים רק אותי, אני יודעת מהם תלושי השכר שקיבלתי בעבר ומקבלים חברי, למה אתם משקרים? איך זה יכול להיות? אני עם 7 שנות וותק, זה לא פייר, אפשר לדון על המקצוע, על המקצועיות, על ההגינות על החוק ועל הכל, אבל לא יכול להיות שתפרסמו שקרים!!

  2. רונית said

    לא צריך להיות מהנדס כדי להבין מנתוני הלשכה המארכזית לסטטיסטיקה שהמאמר נכון ומדויק, אבל מסתבר שנתונים פשוטים אלו מסובכים מדי להבנה לעובדות סוציאליות. די תואם את המדרג האקדמי הנמוך שלהן באוניברסיטה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

 
%d בלוגרים אהבו את זה: